Technologické možnosti

Disponujeme komplexnou modernou technológiou od konvenčných, cez najnovšie CNC technológie so zariadeniami na tepelné upínanie obrábacích nástrojov, až po montáž nadrozmerných dielov a podskupín. Naše stroje umožnujú indexované i plynulé 5-osé frézovanie s presnosťou na 0,005 mm. Touto technológiou dokážeme vyfrézovať rôznorodý povrch a tvar podľa požiadaviek zákazníka. Náš najnovší stroj OKUMA MULTUS U30002SW 1500 umožňuje kompletnú výrobu tvarovo zložitých súčiastok na jedno upnutie (ako sú lopatky na turbíny do dĺžky 1300 mm, kľukové hriadele, či ozubené kolesá,....).

Technologickú prípravu a optimalizáciu výroby zabezpečujeme modernými CAD / CAM systémami.

Technologická príprava výroby

Zákazníkom zabezpečujeme služby technickej podpory ako sú vypracovanie 3D modelu výrobku, alebo montážnej zostavy, zakreslenie výrobnej dokumentácie, prípadne spracovanie sprievodnej dokumentácie a vytvorenie technologického postupu. Naši pracovníci pracujú v najmodernejších programoch AutoCAD, SolidWorks a Visi. Technologickú prípravu a optimalizáciu výroby zabezpečuje CAD/CAM systém SolidCAM a SolidEdgeCAM. Samotná výroba je riadená softvérom riadenia výroby.

Konštrukčné a vývojové oddelenie

V konštrukčnom a vývojom oddelení ICT Slovakia
naši konštruktéri a technologickí pracovníci používajú
najmodernejšie softvérové vybavenie
AutoCAD, SolidWorks a Visi.

Delenie materiálu

Ponúkame delenie materiálu kotúčovými a pásovými pílami do priemeru 250 mm. Kooperačne zabezpečujeme delenie plošného materiálu formátovacími pílami a tvarové rezanie plechov na laserových strojoch.

Mechanické opracovanie

Disponujeme komplexnou modernou technológiou od konvenčných, cez CNC technológie so zariadeniami na tepelné upínanie obrábacích nástrojov, až po montáž nadrozmerných dielov a podskupín.

Naše stroje umožňujú indexované i plynulé 5-osé frézovanie s presnosťou na 0,005 mm. Touto technológiu dokážeme vyfrézovať rôznorodý povrch a tvar podľa požiadaviek zákazníka. Náš najnovší stroj OKUMA MULTUS U30002SW 1500 umožňuje kompletnú výrobu tvarovo zložitých súčiastok na jedno upnutie (ako sú lopatky na turbíny do dĺžky 1300 mm, kľukové hriadele, či ozubené kolesá,....).

Vďaka našim technológiám dokážeme zákazníkovi poskytnúť komplexné služby od operácií delenia až po finálne povrchové úpravy montážnych zostáv jednoúčelových strojov a zariadení.

Technologickú prípravu a optimalizáciu výroby zabezpečujeme modernými CAD / CAM systémami.

Trieskové obrábanie dielov realizujeme veľmi presnými CNC sústruhmi a frézami zn. MORI SEIKI, ale aj konvenčnými metódami. Disponujeme technologickým vybavením, ktorým dokážeme mechanicky opracovať diely až do hmotnosti 5 000 kg.

Ohraňovanie

Realizujeme ohýbanie a ohraňovanie jednotlivých kusov rôznorodých hrúbok, materiálov a typov až po celé série. Pomocou moderného CNC ohraňovacieho lisu TRUMPF TrumaBend C66 dokážeme ohýbať plechy až do dĺžky 2 000 mm a hrúbky 5 mm.

Zváranie

Vo zvarovniach zabezpečujeme zváranie všetkých druhov ocelí, nehrdzavejúcich ocelí, hliníkových zliatin certifikovanými zváračmi. Zvárame metódami MIG/MAG, WIG/TIG, pájkovaním a plameňom v rozsahu od malých plechových dielov a častí strojov, cez antikorové a hliníkové konštrukcie strednej veľkosti, až po zvarence veľkých rozmerov a hmotností do 5 000 kg.

Povrchová úprava

Ponúkame pieskovanie a balotinovanie. Kooperačne zabezpečujeme povrchové úpravy práškovým nástrekom, žiarové zinkovanie, niklovanie, čiernenie.

Montáž

Disponujeme montážnym pracoviskom s odborným personálom, ktoré je vybavené modernou technikou pre mechanickú, elektrotechnickú, pneumatickú a hydraulickú montáž.

Kontrola kvality

Výstupnú kontrolu u nás zabezpečuje najmodernejší 3D CNC súradnicový prístroj CRYSTA APEX S122010 zn. MITUTOYO.
Stroj má merací rozsah X: 1200 mm Y: 2000 mm Z: 1000 mm. Presnosť merania (2.3 + 3.0*L/1000)µm. Max. výška obrobku 1200mm. Nosnosť stola stroja 2500Kg.

Technológia / Strojový park

Spoločnosť v súčastnosti vo výrobe expanduje, investuje do technologických inovácií, disponuje moderným konštrukčným a vývojovým oddelením, výrobnými a montážnymi poracoviskami obsadenými kvalifikovaným a technicky zdatným personálom.

Náš strojový park neustále modernizujeme. Aktuálne portfólio služieb a technologických možností je teraz dostupné aj v novej prehľadnej PDF verzii: